neúplatný hospodský

Často kladené dotazy (FAQ)

 • Jakou verzi MDB protokolu čtečka podporuje?
  Pro správnou funkčnost je potřeba, aby byl v automatu implementován MDB protokol ve verzi 4.1 a vyšší. Starší verze MDB v sobě nemají zahrnutu podporu pro zařízení k ověření věku.
 • Bude i automat, který nyní provozuji, fungovat s touto čtečkou?
  Pokud chcete zjistit, zda i Váš automat bude se čtečkou fungovat, kontaktujte svého dodavatele automatu. Pokud nebude schopen aktualizovat Vám firmware ve Vašem automatu, není ještě vše ztraceno. Obraťte se na nás a my se pokusíme najít jiné řešení. Například i cigaretových automatů jsme schopni připojit čtečku místo dálkového ovládání.
 • Jak je ošetřeno shromažďování osobních údajů?
  Systém žádné informace neshromažďuje, není vybaven žádným záznamovým médiem. Stejný názor na to má i Úřad pro ochranu osobních údajů, který jsme požádali o vyjádření.
 • Jak je chráněno zneužití systému?
  Tento systém je spolehlivější a nekompromisnější než člověk. Ochrana probíhá kontrolním součtem strojově čitelného kódu a verifikací přesné pozice na dokladu v souladu s normou ICAO 9303. Osobní doklad je nepřenosný a jeho zneužití je trestné. Zodpovědnost za jeho zneužití nese jeho držitel.
 • Existuje podobný systém ochrany spotřebitele ve světě?
  Doposud nikoliv. Rešerše z patentových podání existenci neprokázaly. Systém je chráněn užitným vzorem UV16638 a přihláškami k českému (PV2005-804) a mezinárodnímu (PCT/CZ2006/00090) patentu.
 • Je pivo chlazené? Nepění po výdeji?
  Pivo má správnou „provozní“ teplotu a rozhodně se tedy nemusíte bát, že by nadměrně pěnilo. A to ani v případě, že ho otevřete ihned po „vypadnutí“ z automatu.